Jaki kolor ubrań do Ciebie pasuje Sprawdź

Czerwony, niebieski, zielony czy żółty? Jakie ubrania do mnie pasują? Nie wiesz, jak dopasować zawartość szafy do typu urody? Podpowiemy, czy jesteś bardziej typem wiosennym, letnim, jesiennym czy zimowym, jaka barwa najbardziej Ci odpowiada i jakie wskazówki warto wziąć sobie do serca przy wyborze stroju.

Typy urody a kolor ubrań

Gamy kolorystyczne oparte na porach roku rozróżniają wiosnę, lato, jesień i zimę. Aby dowiedzieć się, do którego z czterech typów należysz i które kolory najbardziej Ci odpowiadają, wystarczy przyjrzeć się trzem cechom fizycznym: jakie masz oczy, jaki jest Twój naturalny kolor włosów i karnacja skóry. Podczas gdy typy letnie i zimowe należą do palety barw chłodnych, typy wiosenne i jesienne są określane jako ciepłe. To z kolei dostarcza informacji o tym, jak dobrać do typu urody kolory ubrań i dodatków.

Jaki kolor ubrań do mnie pasuje?

Każdy typ urody dobrze współgra z określonymi kolorami, które najczęściej dobieramy w postaci ubrań. Jeśli często po Twojej głowie krząta się myśl „jaki kolor ubrań do mnie pasuje?”, koniecznie sprawdź nasze porady!

Uroda typu wiosna

Typ wiosenny często wygląda delikatnie i kobieco, a charakteryzują ją jasne oczy. Mimo swojej zmienności to ciepła pora roku, dlatego szczególnie dobrze prezentują się na pani-wiośnie ciepłe, świeże i promienne odcienie, takie jak żółty, pomarańczowy, czerwony lub żółtawo-zielony. Powinnaś za to zapomnieć o garderobie niebieskiej, czarnej i białej.

Uroda typu lato

Typ wiosenny często wygląda delikatnie i kobieco, a charakteryzują ją jasne ocNawet jeśli nazwa sugeruje inaczej, ten typ należy do zimnych palet barwnych. Szczególnie dobrze komponuje się z nim jasne i chłodne spektrum barw. Innymi słowy: wszystkie kolory z odcieniem błękitu. Należą do nich na przykład czysta biel, szarość, turkus, różowy, niebieski, miętowy, fioletowy i wiele ich pastelowych odcieni. Jeśli masz ten typ urody kolory ubrań, których powinnaś unikać, to czarny, żółty i jasnozielony.zy. Mimo swojej zmienności to ciepła pora roku, dlatego szczególnie dobrze prezentują się na pani-wiośnie ciepłe, świeże i promienne odcienie, takie jak żółty, pomarańczowy, czerwony lub żółtawo-zielony. Powinnaś za to zapomnieć o garderobie niebieskiej, czarnej i białej.

Uroda typu jesień

Podobnie jak pora roku, która nadała mu nazwę, typ jesienny to mieszanka ciepłych kolorów. Jesień charakteryzuje miodowa, często jeszcze lekko opalona cera ze złotą lub żółtawo-pomarańczową tonacją. Szczególnie dobrze komponują się z tym typem ciemna czerwień, złote odcienie żółtego i jasnego pomarańczowego lub ziemistej zieleni i brązu. Z kolei niekorzystne kolory ubrań dla typu urody „jesień” to przede wszystkim pastele, szczególnie barwy takie jak róże i zimne błękity.

Najodpowiedniejsze kolory ubrań dla jesiennego typu urody to:
• barwy ziemi, takie jak ciepły brąz;
• nasycone czerwienie i ciemny bordowy;
• koloryt jesiennych liści: ochra, zieleń i brąz;
• zielona oliwka.

Dobrą propozycją na chłodne jesienne dni jest płaszcz Morena, w odcieniu Camel, albo Karina, w kratkę.

Uroda typu ZIMA

Zgodnie z porą roku typ zimowy to paleta zimna, ale nie tylko. Możesz wyglądać niczym Królewna Śnieżka, o jasnej cerze i czarnych włosach. Jednak typ zimowy to także osoby o ciemniejszej karnacji. Jakie kolory ubrań podkreślą ten typ urody? Przede wszystkim mocne odcienie i wzory na niebieskim tle szczególnie dobrze pasują do zimowego typu. Unikaj ziemistych ciepłych brązów i żółtego.

Typ mieszany

Nie pasujesz do żadnego z powyższych opisów? A może pasujesz do kilku? Jesteś więc typem mieszanym. Najpopularniejsze mieszane typy to wiosenno-jesienne lub letnio-zimowe – w zależności od tego, który odcień przeważa w Twojej aparycji – ciepły czy zimny. Jednak nie martw się na zapas. Typ mieszany to zaleta: nie musisz tak bardzo uważać na kolory ubrań. Możesz wybierać z szerszej gamy niż tylko z tych dopasowanych do jednego typu!

Wybierając ubrania, często stawiamy na takie, które podkreślą opaleniznę. To ważny aspekt dobrze skomponowanej stylizacji, jednak pojęcie to jest znacznie szersze. Typy urody i dobrane kolory ubrań powinny łączyć się także z Twoimi oczami i kolorem włosów.